Pamokos tema: Plastilino aplikacija.

Tikslai: 1. Išmokyti naujos technikos – atvirkštinės aplikacijos technikos, įtvirtinti žinias apie darbo su plastilinu taisykles, asmens higienos taisykles.

2. Lavinti smulkiąją pirštų motoriką, apimties ir formos pojūtį, gebėjimą orientuotis erdvėje, loginį mąstymą, kūrybinius gebėjimus.

3. Ugdykite tvarkingumą, taupumą, discipliną, darbo kultūrą, estetinį skonį, ugdykite savarankiško darbo įgūdžius.

Per užsiėmimus.

1.Org. momentas. Visiems, visiems, laba diena!

Pasitrauk iš kelio, piktoji tinginystė!

Netrukdykite mokytis

Netrukdyk man dirbti!

2. Darbo vietos tikrinimas: Dabar patikrinkime jūsų pasirengimą pamokai. Įvardinsiu daiktus, kurių prireiks darbui, kuriuos galėsite patikrinti akimis (plastilinas, rietuvės, atraminė lenta, servetėlė).

Su kokia medžiaga dirbsime? (plastilinas)

Prisiminkite darbo su plastilinu taisykles. (2 skaidrė)

    Plastilino negalima dėti į burną ar ragauti.

    Modeliavimas turėtų būti atliekamas tik ant specialaus pagrindo.

    Nedėkite plastilino ant stalo.

    Prieš darbą sušildykite plastiliną rankose. Visą gabalą iš karto minkyti sunku ir nepatogu, todėl atskirkite nedidelę dalį, minkykite ją, tada dar dalį.

    Nemeskite plastilino likučių ant grindų.

    Stebėkite, kad plastilino nepatektų ant drabužių, jis gali palikti dėmę.

    Po darbo nusausinkite rankas servetėle ir nuplaukite šiltu vandeniu su muilu. Atraminę lentą ir rietuves taip pat reikia nuplauti šiltu vandeniu.

3. Praneškite apie pamokos temą: Šiandien pamokoje gaminsime aplikaciją iš plastilino. 1 klasė - ant kartono. 2 klasė - ant plastikinio dangtelio.

4. Nauja tema: A) Atvirkštinė aplikacija - kito tipo plastilino aplikacija. dažniausiai atliekami ant lygaus ir skaidraus stiklo ar plastiko paviršiaus. Plastilinu pažymėję (išdėlioję) būsimo piešinio kontūrą, atviras vietas pradedame nuosekliai užpildyti plastilinu. Darbo pabaigoje apversdami gaminį lygia puse į save, gausite nuostabų paveikslo ar skydo dizainą! (žiūriu filmą)

B) Technologinis žemėlapis (3 skaidrės)

1. Išsirinkite patinkantį dizainą;

2. Uždėkite dangtelį paveikslėlyje;

3. Paveikslo kontūrus nubrėžiame iš tamsaus plastilino pagamintomis vėliavėlėmis;

4. Užpildykite paveikslėlį atitinkamos spalvos plastilinu,

sutraiškyti jį pirštais, sluoksnis po sluoksnio, persidengti;

5. Apverskite dangtį, pažiūrėkite, kas atsitiko, sureguliuokite ir viskas...

6. Mes žavimės baigta programa.

1 klasė: atliks darbą ant kartono (žr. darbo „Žuvis“ žingsnis po žingsnio įgyvendinimą).

5. Praktinis darbas

Dabar kimbam prie darbo. Svarbiausia atsiminti, kad reikia paimti mažus plastilino gabalėlius. Dirbdami, dėdami elementus ant skaidraus pagrindo, juos prispausite, o tuo pačiu jie išsilygins ir taps platesni. Jei plastilino gabalėliai yra dideli, suploti jie gali sutrikdyti jūsų tapybą. Nepamirškite ištiesinti dalių kraštų naudodami kaminus. (Vaikšto po darbo vietas, koreguoja mokinių veiksmus.) (Kūrinį lydi muzikinis klipas)

Namų darbai. Norėdami sustiprinti šią temą namuose, patys nupieškite paveikslėlį ir ant skaidraus pagrindo padarykite atvirkštinę aplikaciją.
6. Darbo santrauka: vaikiškų darbų analizė.

Darbų parodos organizavimas.

Ar jums patiko daryti aplikacijas iš plastilino?

Dabar parodyk, kokios nuotaikos tu esi? (saulė, debesis)

7. Darbo vietos valymas.

Violeta Popova

Pamokos santrauka apie plastilino aplikaciją« auksinė žuvelė» V mokyklos parengiamoji grupė

Tikslas:

1. supažindinti vaikus su nauja rūšimi aplikacijos – plastilino aplikacija;

2. mokyti vaikus siekti aiškaus ir tvarkingo įvaizdžio;

3. lavinti rankų ir akių koordinaciją bei smulkiąją motoriką.

Įranga: mėlyni kartono lakštai, geltonas plastilinas, ruda ir žalia, paprastas pieštukas ir trafaretas žuvis.

Preliminarus darbas: žiūri į akvariumą grupė, skaitant A. S. Puškino pasaką « auksinė žuvelė» ir šio darbo iliustracijų peržiūra.

Pamokos eiga

Auklėtojas: Vaikinai, prašau atspėti mįslė:

Ji pursteli upėje švaria sidabrine nugara.

Vaikai: Žuvis.

Auklėtojas: Teisingai. Šauniai padirbėta! Dabar klausykite eilėraščio „Kur jis miega? žuvis» I. Tokmakova.

Naktį tamsu, naktį tylu.

Žuvis, žuvis kur tu miegi?

Lapės takas veda į skylę,

Šunų takas į veislyną

Belkino takas veda į įdubą,

Myškinas - į skylę grindyse.

Gaila, kad upėje, ant vandens,

Niekur nėra jūsų pėdsakų.

Tik tamsa, tik tyla.

Žuvis, žuvis kur tu miegi?

Auklėtojas: Šiandien aplikacijų klasėje gaminsime žuvį, bet kiek neįprastu būdu. Išmoksime paskelbti paveikslėlį plastilino žuvis.

Mūsų darbo tema « auksinė žuvelė» . Kokios spalvos manote plastilino padės mums pavaizduoti « Auksinė žuvelė»

Vaikai: Geltona.

(galite pakviesti vaikus išdėstyti uodegą ir pelekus oranžinė žuvis, kad būtų sukurtas ryškesnis vaizdas)

Auklėtojas: Taip, tiksliai geltona. Jūsų darbo vietose taip pat buvo paruoštas mėlynas, žalias ir rudas kartonas plastilino. Mėlynas kartonas simbolizuoja vandenį, kuriame plūduriuos tavo. žuvis, iš žalios plastilino išbarstysime jūros dumblius. Ką gaminsime iš rudos spalvos? plastilino, atsakysite patys.

Vaikai: Akmenukai tvenkinio dugne. (jei vaikams sunku, mokytojas paaiškina pats)

Auklėtojas: Jūs ir aš žinome, kad kūnas žuvis, padengta žvynais. Šiandien lipdysime svarstykles iš plastilino. Norėdami tai padaryti, dviem pirštais susukame mažus rutuliukus ir prispaudžiame juos prie mūsų kontūro žuvis. Mes tęsiame šį kelią iki kūno žuvis nebus visiškai uždengtas. Lygiai taip pat išdėliojame dumblius ir akmenis. Akis paryškinkite žuvį juodu plastilinu. (mokytojas paaiškina ir parodo ant savo kartono)

Vaikai pradeda dirbti, mokytojas jiems padeda pagal poreikį. Po to aplikacijos su vaikais atliekamos pirštų treniruotės gimnastika:

"Žuvis"

Kažkada buvo vėgėlė, (delnai sulenkti, sklandūs judesiai imituojantys pelekų judesius)

Su juo draugavo du ruffai (delnai išskleisti, judesiai dviem delnais atskirai)

Pas juos atskrido trys antys, (rankos sukryžiuotos, delnai mojuoti)

Keturis kartus per dieną. (suspausti ir sugniaužti kumščius)

Tada vaikai pakabina savo darbelius ant stovo.

Auklėtojas: Pažiūrėkite, vaikinai, kokį įdomų akvariumą sukūrėme. Jie joje plaukia vieni auksinė žuvelė. Ar jums tai patiko klasė?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas: Tu šiandien puikus! Tavo žuvis jie pasirodė labai gražūs, nes tu labai stengėsi. Labai ačiū už klasė.

Technologijų pamokos užrašai.

Užbaigta:

Pradinės mokyklos mokytoja

Dimitrovgrado MBOU 10 vidurinė mokykla

Zemskova Jekaterina Ivanovna.

Tema: Taikymas iš plastilino.

Klasė: 4 A

UMK: Rusijos mokykla.

Data:

PLANUOTI REZULTATAI:

Asmeniniai rezultatai:

    apibūdinti savo jausmus ir pojūčius iš tų, apie kuriuos galvojama meno kūriniai, dekoratyviniai ir taikomieji gaminiai charakterio, pagarbus susieti su meistrų darbo rezultatais;

    priimti kitas nuomones ir pareiškimus, pagarbiai gydyti juos;

    pasikliaudamas įvaldytais vizualiniais ir dizaino įgūdžiais technologinių žinių ir įgūdžių,pasirinkti būdai pasiūlyto ar savo plano įgyvendinimas.

Meta temos rezultatai:

Reguliuojantis UUD:

    savarankiškai suformuluokite pamokos tikslą po išankstinė diskusija;

    atlikti užduotį, sudarytą prižiūrint mokytojui planuoti, tikrinti savo veiksmus su juo;

    atlikti dabartinį ir tikslų technologinių operacijos (naudojant paprastas ir sudėtingas konfigūracijas prakeikti šablonai svarbius įrankius), galutinę bendrojo kontrolę pagamintos prekės kokybė, užduotis; patikrinkite modelius imtis veiksmų, atlikti reikiamus dizaino pakeitimus;

Kognityvinis UUD:

    apdoroti gautą informaciją:palyginti Ir klasifikuoti faktai ir reiškiniai; nustatyti priežastį tiriamų reiškinių ir įvykių tiriamieji ryšiai;

    daryti išvadas pagrįstas apibendrinimaiįgytos žinios;

Komunikacinis UUD:

    perteikite savo poziciją kitiems:išreikšti savo požiūrį ir pabandyk pateisinti argumentų teikimas;

    klausytis kitų, pabandyti priimti kitą požiūrį, būti pasiruošęs pakeisti savo požiūrį;

    gerbk kito poziciją, stenkis sutinku.

Dalyko rezultatai:

    galėti naudoti žinomas menines priemones išraiškingumas kuriant meninį vaizdą (ritmas, faktūra, spalva, dalių santykis, sudėtis, chiaroscuro).

    žinoti apie dirbtinių medžiagų kilmę (bendrai pristatymas), kai kurių dirbtinių medžiagų pavadinimai, su kuriomis susiduriama vaikų gyvenime;

    galėti prižiūrint mokytojui sukurti visą vykdymo procesą užduotys (nuo gatavo mėginio koncepcijos ar analizės iki praktinės įgyvendinimas arba vykdymas), pasirinkite racionalų techninį technologinius sprendimus ir joma.

PAMOKOS METODINĖ ĮRANGA:

Medžiaginė ir techninė bazė:

    Įrankiai, priedai: pieštukas.

    Medžiagos: kartonas, plastilinas.

Didaktinė pamokos parama:

    Plakatai.

    Darbo objektų pavyzdžiai.

    Švietimo ir techninė dokumentacija (ETD):

Mokymo metodai:žodinis (pokalbis), vaizdinis.

Mokinių pažintinės veiklos organizavimo formos: individualus, priekinis.

Žodyno darbas:šablonas, aplikacija, plastilinas.

Pamokos tipas: sujungti.

Užsiėmimų metu:

    Laiko organizavimas.

    sveikinimai

    mokinių lankomumo tikrinimas

    klasės žurnalo pildymas

    mokinių pasirengimo pamokai tikrinimas

    mokinių nuotaika darbui

    pamokos plano perdavimas mokiniams

    Mokinių namų darbų atlikimo tikrinimas.

    [ 1 priedas]

Kas yra programa?

Kas yra šablonas?

Kas yra plastilinas?

    [2 priedas]

Mokytojo pasakojimas apie „plastilino aplikacijos“ techniką. Plastilino aplikacijų rūšys.

    Karjeros orientavimo darbas.[ 3 priedas]

Mokytojo pasakojimas apie plastilino gamybą.

    Mokinių žinių įtvirtinimas.[ 4 priedas]

Viktorina tiriama tema.

    Kūno kultūros minutė.

    Praktinis darbas „Rudens lapas“.

8.1. Mokytojo indukcija. [ 5 priedas]

    Pasakykite mokiniams praktinio darbo pavadinimą.

    Praktinio darbo užduočių aiškinimas studentams (suprasti, kaip atlikti darbą „siūlų aplikacijos“ technika).

    Mokinių supažindinimas su darbo objektu – pavyzdys.

    Supažindinkite mokinius su mokymosi priemonėmis, kurios bus naudojamos atliekant užduotį (žirklėmis, klijais, kartonu, siūlu).

    Studentų supažindinimas su edukacine ir technine dokumentacija (instrukcija apie IFK, ITK). [ 6 priedas]

    Mokinių perspėjimas apie galimus sunkumus atliekant darbą (galimi sunkumai klijuojant siūlus).

    Saugos instruktažas

Žirklių naudojimo taisyklės:

    Uždaras žirkles laikykite nurodytoje vietoje.

    Nenaudokite nuobodžių ar sugedusių žirklių.

    Pirmiausia perduokite jį savo draugui su rankena.

    Iškirpkite popierių ir kartoną tik išilgai linijų.

Darbo su klijais taisyklės:

    „BF“ ir „PVA“ klijus naudokite tik gerai vėdinamose vietose.

8.2. Savarankiškas studentų darbas UTD tema.

8.3. Nuolatinis mokytojo instruktavimas (vykdomas studentams atliekant savarankišką darbą).

8.3.1. Naujų įgūdžių formavimas.

    Mokinių darbo pradžios organizavimo tikrinimas.

    Mokinių darbo vietų organizavimo tikrinimas (stalas, įrankiai, prietaisai).

    Saugos, sanitarijos ir darbo higienos taisyklių laikymasis atliekant užduotį.

8.3.2. Naujų žinių įsisavinimas.

    Mokomosios ir techninės dokumentacijos teisingo naudojimo tikrinimas.

    Užduoties atlikimo instrukcijos pagal technologinę dokumentaciją.

8.3.3. Tikslingi pasivaikščiojimai.

    Mokinių nurodymas atlikti atskiras operacijas ir apskritai užduotis.

    Mokinių dėmesio sutelkimas į efektyviausius operacijų atlikimo būdus.

    Pagalbos teikimas studentams, kurie yra prastai pasirengę atlikti užduotį.

    Stebėti atidų mokinių požiūrį į mokymosi priemones.

    Racionalus mokinių darbo laiko panaudojimas.

8.4.Baigiamoji mokytojo instruktažas.

    Studentų savarankiško darbo atlikimo analizė.

    Tipinių studentų klaidų analizė.

    Pakartotinis mokytojo paaiškinimas, kaip pašalinti klaidas.

    Nurodykite mokytojui atlikti namų darbus. [ 7 priedas]

    Darbo vietų valymas.

    Pamoką apibendrina mokytojas.

    Mokytojo pranešimas apie pamokos tikslų pasiekimą.

    Objektyvus mokinių kolektyvinio ir individualaus darbo rezultatų vertinimas klasėje. Žymėjimai klasės žurnale ir mokinių dienoraščiai.

    Pranešimas apie kitos pamokos temą.

    Užduotis mokiniams pasiruošti kitai pamokai.

PROGRAMOS:

1 priedas.

Mokinių žinių atnaujinimas.

Kas yra programa?

Taikymas(lot. taikymas – pritvirtinimas, sujungimas) – vaizdo gavimo būdas; dailės ir amatų technika.

Paraiškų tipai:

pagal turinį:

    tema

    dekoratyvinis

    sklypas

pagal spalvų skaičių:

    siluetas

    spalva

dėl simetrijos:

    simetriškas

    antisimetriškas

pagal formą:

    geometrinis

    negeometrinis

pagal tinkamumo laipsnį:

    butas

    tūrinis

pagal gamybos būdą:

    supjaustyti

    suplyšusi

pagal dalių skaičių:

    siluetai

    suskaidytas

    mozaika

pagal montavimo būdą:

    vieno sluoksnio

    daugiasluoksnis

Ir kaip atskirą aplikacijos tipą galite apsvarstyti aplikaciją, pagamintą iš plastilino, tačiau apie tai kalbėsime šiek tiek vėliau.

Mums taip pat reikės šablono darbui užbaigti.

Kas yra šablonas?

Pavyzdys- tai prietaisas ar įrankis, skirtas patikrinti daugelio gatavų gaminių teisingą formą; mėginys, iš kurio gaminami vienarūšiai produktai.

Plastilinas- medžiaga modeliavimui. Anksčiau jis buvo gaminamas iš išgryninto ir susmulkinto molio miltelių, pridedant vaško, gyvulinių riebalų ir kitų medžiagų, kurios neleidžia išdžiūti.

Išmanusis plastilinas, arba kaip dar vadinamas - handgam.

Rimtesnėms modeliavimo užduotims atlikti naudojamas skulptūrinis plastilinas.

Plastilino trūkumai:

    Išblukimas šviesoje;

2 priedas.

Mokytojo naujos medžiagos pristatymas.

Šiandien mes išmoksime padaryti aplikacijas iš plastilino.

Tai labai įdomi technika.

Ši plastilino aplikacijų gamybos technika vadinama plastilinografija.

Vietoj dažų dažymui galima naudoti plastiliną.

Yra įvairių plastilino aplikacijų tipų.

    aplikacija iš ištisų dalių

    aplikacija iš plastilino žvynelių

    aplikacija iš plastilino rutuliukų (plastilino mozaika)

4. aplikacija ant stiklo

5. neįprastas programos tipas - programa diskuose (DVD, CD ir kt.)

3 priedas.

O dabar norėčiau šiek tiek papasakoti apie medžiagą, su kuria šiandien dirbsime.

Plastilinas- medžiaga modeliavimui. Anksčiau jis buvo gaminamas iš išgryninto ir susmulkinto molio miltelių, pridedant vaško, gyvulinių riebalų ir kitų medžiagų, kurios neleidžia išdžiūti. Šiuo metu plastilino gamyboje naudojamos aukštųjų technologijų medžiagos. Dažyta įvairiomis spalvomis. Tarnauja skulptūrinių kūrinių eskizų figūroms, mažiems maketams, mažų formų kūriniams gaminti.

Yra keletas plastilino tipų:

Protingas plastilinas, arba kaip ji dar vadinama, guma yra silikono pagrindu pagaminta medžiaga, kurią liečiant jaučiasi kaip kramtomąją gumą. Dėl to jis teka, plyšta, lūžta ir tt Dėl kitų komponentų taip pat gali būti įmagnetintas, švyti, keisti spalvą.

Skulptūrinis plastilinas naudojamas rimtesnėms modeliavimo užduotims. Jis geriau išlaiko formą ir leidžia išdirbti gana mažas skulptūros detales. Plastilinas yra ypač elastingas. Ši savybė leidžia ją naudoti skulptūrinėms miniatiūroms ir modelių darbams. Nepalieka dėmių ir nelimpa prie rankų ar specialių darbe naudojamų medžiagų. Plastilino galiojimo laikas neribotas: jis ilgą laiką išlaiko savo savybes, todėl gali būti naudojamas daugelį metų. Skulptūriniam plastilinui gaminti naudojama vaškinė masė, pridedant mineralinių pigmentų ir užpildų.

Plastilino trūkumai:

    Išblukimas šviesoje;

    rankų užteršimas dėl darbo su plastilinu;

4 priedas.

Mokinių žinių įtvirtinimas.

Viktorina.

Klausimai:

Atspėk mįslę:

    Aš pasiruošęs apakinti visą pasaulį:
    Namas, mašina, dvi katės.
    Šiandien aš esu valdovas -
    Aš turiu... (plastilinas)

    Apakinu bet ką:

Vilkas, lėlė madinga suknele.

Klasėje kuriame.

Labai reikia... (plastilinas)

    Kokius plastilino aplikacijų tipus žinote?

    Koks ten plastilinas?

5 priedas.

Praktinis darbas.

Pradedame daryti aplikaciją iš plastilino.

Turime suprasti, kaip atlikti darbą plastilino aplikacijos technika. Peržiūrėkite pavyzdį. Tai yra žingsnis po žingsnio darbo įgyvendinimas.

Darbui užbaigti mums reikės kartono, pieštuko, plastilino.

Pirmiausia ant paruošto kartono nubrėžiame šabloną. Tada, nuplėšę dalį plastilino ir minkydami, nuspalviname paveikslėlį. Esmė yra „nuspalvinti“ visą vaizdą. Tik vietoj dažų naudosime įvairiaspalvį plastiliną.

6 priedas.

Studentų supažindinimas su edukacine ir technine dokumentacija (instruktavimas IFK ir IKT).

№ №

vardas

Piešimas

Medžiagos ir įrankiai

Paimkime kartono lapą. Naudodami šabloną nubrėžkime rudens ąžuolo lapo paveikslėlį.

Kartonas, pieštukas.

Paruoškime mums reikalingų spalvų plastilino gabalėlius.

Plastilinas.

Norimą paveikslėlio dalį aptepame plastilino gabalėliais.

Plastilinas..

Pakartokime tą patį su likusia piešinio dalimi.

Plastilinas.

7 priedas.

Namų darbai.

Susipažinome su „plastilino aplikacijos“ technika.

Jūsų namų darbas bus baigti pamokoje pradėtą ​​darbą.

Pionierių pradinė mokykla - MBOU "Iljinskajos vidurinės mokyklos" filialas

Altajaus kraštas, Chabarskio rajonas.

Užklasinė veikla „Fantazija“

Tema: „Darbas su plastilinu. rožė"

Sudarė: Greitoji Natalija Ivanovna,

Pradinės mokyklos mokytoja

p. „Pionierius – darbas“, 2014 m.

Tema: „Darbas su plastilinu. rožė"

Paskirtis: dovana mamai.

Trumpa santrauka: atmintis.

Tikslai:

Užduotys: Švietimas:

Švietimas:

Pedagogai:

Kognityvinis UUD:

Reguliuojantis UUD:

Komunikacinis UUD:

Asmeninis UUD:

Įranga: kompiuteris, prezentacija, plastilinas, atraminės lentos, rietuvės, ledų lazdelės, paruoštas plastilino krepšelis, gaminys "Rožė" - pavyzdys, rankšluosčiai rankoms.

Pamokos eiga

    Org. momentas. Psichologinė nuotaika.

Vaikinai, apsisukite ir nusišypsokite vieni kitiems, kad pamoką galėtume pradėti su gera nuotaika.

Vaikinai, ar jūs pasiruošę pamokai?(Taip)

Tikiuosi jumis, draugai.

Laba diena ir laba valanda,

Viskas mums pavyks!

    Motyvacinė – tikslinė stadija.

Vaikinai, pasakykite man, kokia šventė artėja?(Motinos diena)

Kam buvo skirta ši šventė?(Visoms mamoms)

Ką tavo supratimu reiškia žodis „mama“?

(Mama yra brangiausias, artimiausias žmogus, ji dovanoja mums meilę, rūpestį, dėmesį).

Manau, kad kiekviena iš jūsų nori, kad jūsų mama dažniau šypsotųsi ir būtų laiminga. Siūlau šiandien pamokoje padaryti dovaną savo mamai. Dirbsime kurdami amatus iš labai įdomios medžiagos. O iš kurio – sužinosite užminę mįslę.

Aš nesu paprasta medžiaga,

Iš kaladėlių ir spalvoti.

Formuok mane, vaidink mane,

Nepamirškite nusiplauti rankų.(Plastilinas) ( 1 skaidrė)

Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite į plastiliną.

Kokios formos yra plastilinas?(Studentai sužino, kad kažkas turi plastilino plytų, strypų, cilindrų pavidalu)

Kokios spalvos yra plastilinas?(Plastilinas gali būti įvairių spalvų)

Kaip manote, kodėl plastilinas būna įvairių spalvų? Kas suteikia plastilinui spalvą?

Kas jame yra?(Plastiline yra dažų)

Iš tiesų, kompozicijoje yra specialių dažiklių.

Kas, be dažiklių, yra plastiline?(Plastilino pagrindas yra molis ir vaškas) ( 2 skaidrė)

Plastilinas gaminamas iš balto natūralaus molio, pridedant vaško, kad nesukietėtų; iš glicerino, suteikti jam plastiškumo; nuo riebiųjų medžiagų, apsaugoti nuo išsausėjimo; dažų, kad gautų skirtingas spalvas.

Pats pavadinimas byloja apie puikias plastikines savybes. ( 3 skaidrė)

Su plastilinu mums padeda specialūs kamino įrankiai.

Rėmas reikalingas norint išsiaiškinti gaminio detales ir pritaikyti raštus.

Kadangi visos moterys mėgsta gėles, mamai dovanosime „Rožę“. Kas norėtų pavadinti mūsų pamokos temą?

(„Darbas su plastilinu. Rožė“ tikslas: dovana mamai) ( 4 skaidrė)

- Pagal temą suformuluokite pamokos tikslą. Kas nori?

(Mokysimės iš plastilino lipdyti rožę)

- Vaikinai, jūs gavote užduotį surasti medžiagą apie rožes. Kas gamino? Paklausykime.(Mokiniai jį rado aiškinamajame žodyne, internete ir pasiruošė pasakyti klasei) ROŽĖ - y, w. 1. Augalas gražiais dideliais kvapniais žiedais ir stiebu dažniausiai apaugusiais spygliais, taip pat ir pati gėlė. Rozetė - 1) sumažėjimas. iš upės; 2) papuošimas mažos rožės pavidalu (tortas su rožėmis)

V. Dahlio žodynas

Rožė - žodžio reikšmė, aiškinimas, reikšmė:

Žodžio rožė reikšmė: – gerai. Rozan M. ir Rosa gėlė, pietūs. erysipelas, zap. ruzha. Laukinė rožė, laukinė rožė; sodas, kilpinis. Yra begalė rūpestingai išvestų sodo ir vazoninių rožių veislių Alpių rozetė, rozetė, gėlė, panaši į rožę ir auganti snieguotuose Alpių pakraščiuose

Vaikinai, ar matėte rožių?(Taip, mes matėme)

Dabar klausyk. (Mokytojo istorija)

Rožės dažniausiai vadinamos dekoratyvinėmis erškėtuogių veislėmis, o tokių rožių gimtine laikoma Vidurinė Azija. Daugelyje šalių ši gėlė buvo laikoma deivių atributu.

( 5 skaidrė)

O senovės Graikijoje rožė buvo laikoma gražiausia gėle pasaulyje. Ten jie tikėjo, kad rožė už raudoną – kraujo spalvą – skolinga deivei Afroditei, ir ji ją apdovanojo spygliais. Kad žmonės prisimintų, kad meilė ne tik teikia džiaugsmo, bet gali sukelti gilių emocinių žaizdų.

Rožė – nuostabaus grožio ir nuostabaus kvapo gėlė.

Kokios spalvos būna?

Raudona, geltona, rožinė, pieniška ir net mėlyna, taip, yra mėlyna, yra net juoda rožė.( 6 skaidrė)

(7 skaidrė)

Tačiau bene garsiausia rožė yra Damasko rožė. Ji kilusi iš Bulgarijos, kur auga garsiajame Rožių slėnyje. Būtent iš šios rožės žiedlapių, surinktų auštant, kai jos kvapas intensyviausias, išgaunamas garsusis bulgarų rožių eterinis aliejus.

Štai trumpa ekskursija į rožių pasaulį.

Dabar iš plastilino išpjaukime šią nuostabią gėlę.

Norėdami nupiešti rožę, mums reikės:

Plastilinas;

Popsiukų lazdelės;

Modeliavimo įrankiai (atraminė lenta, rietuvės, kojos);

Rankų šluostės.

Prieš pradėdami, prisiminkime darbo su plastilinu taisykles.(8 skaidrė)

Darbas ant aliejinio audinio arba lentos.

Darbui pasiimkite norimos spalvos plastilino.

Supjaustykite reikiamą kiekį plastilino į krūvą.

Rankų šiluma pašildykite plastilino gabalėlį, kad jistapo minkštas.

Baigę kruopščiai nusausinkite rankas sausa, minkšta šluosteskudurėliu ir tik tada nuplaukite juos su muilu.

    Fizik. Viena minutę

Gėlė miegojo ir staiga pabudo,

(Pasuka kūną į dešinę ir į kairę.)

Aš nebenorėjau miegoti

(Lenkite į priekį, tada atgal.)

Jis judėjo, išsitempė,

(Rankas aukštyn, ištiesk.)

Jis pakilo ir skrido.

(Rankas aukštyn, kairėn, dešinėn.)

Ryte tiesiog pabus saulė,

Drugelis sukasi ir susisuka.

(Suktis aplinkui.)

    Pagrindinė scena. Dirbkite su gaminiu (darbo analizė, darbų planavimas) .

Darbo aprašymas

Rožė – turbūt sunkiai iš plastilino nulipdoma gėlė, bet ir pati gražiausia. Taigi jums reikės kantrybės. Ir gausi tokią rožę (šou).

Vaikinai, iš kokių dalių susideda rožė?

(Stiebas, lapai, spygliai, pumpurai)

Vaikinai, sudarykime darbo planą gaminiui užbaigti

Darbo planas(Ant stalo)

1. Paruoškime darbo vietą.

2. Padarykime rožės pumpurą.

3. Padarykime taurėlapį.

4. Suformuojame stiebą su lapais ir spygliais.

5. Rožės surinkimas.

5. Gaminio vykdymas (pristatymas)

1. Rožės pumpuro lipdymas

Norėdami nulipdyti atvirą rožės pumpurą, mums reikės dviejų plastilino blokų. Jis gali būti tos pačios spalvos arba galite derinti skirtingas spalvas, kad suteiktumėte atspalvį (pavyzdžiui: balta ir rožinė, geltona ir oranžinė, raudona ir rožinė). Pasirinkite, kokios spalvos bus rožė.

Su rietuku ar peiliu plastilino bloką padaliname per pusę, o kiekvieną pusę vėl per pusę. Tą patį padarykite su antruoju plastilino bloku. Turite 8 plastilino gabalus. Tai bus rožių žiedlapiai.

Paimkite vieną plastilino gabalėlį, suminkykite jį ir susukite ratu tarp delnų į rutulį ir išlyginkite pirštais. Jį reikia atsargiai išlyginti, kad žiedlapiai būtų plonesni arčiau krašto. Padarome kraštus nelygius. Tuo pačiu būdu darome dar 7 žiedlapius.O iš paskutinio plastilino gabalėlio susukame į “dešrą”, išlyginame ir susukame į vamzdelį, formuojant pumpurą. Suspauskite vamzdelį apačioje.

Paruošę visus žiedlapius, pritvirtiname juos į pumpurą. Pirmuosius žiedlapius klojame sandariai, sekantys sluoksniai bus laisvesni. Kiekvieno sluoksnio kraštus šiek tiek apverčiame, kad gautumėte atvirą rožę.

2. Taurėlapių modeliavimas.

Paimkite žalią plastiliną.Dabar atėjo taurėlapių eilė. Jai šiek tiek nuskabome plastilino, susukame į ploną dešrelę ir apvyniojame pumpurą.Atidėkite pumpurą į šalį.

3.Suformuokite stiebą su lapais ir spygliais.

- Pjovimo pagaliuku perpjaukite juostelę išilgai bloko per pusę.

Suformuojame kotelį, iš vieno gabalo iškočiojame „dešrą“, šiek tiek paplokščiame, uždedame ledų pagaliuką ir susukame.

Ar stiebas paruoštas?(Taip)

Ko dar trūksta mūsų kamienui?

(Lapai ir spygliai)

Paimkite antrąją dalį iš žalio plastilino bloko. Šiek tiek nuimkite ir susukite į mažus spygliukus. Iš likusio gabalo darome du lapus. Padalijame per pusę. Susukite rutulį, padarykite plokščią pyragą, suspauskite užlenkimą ant lapų. Ant lapo viršaus krūvoje nubrėžkite venas, kad jos atrodytų natūralesnės.

4.Rožės surinkimas.

- Dabar rinkkime savo rožę. Mes sujungiame savo pumpurą su stiebu, pritvirtiname lapus ir spyglius.

Graži rožė yra paruošta!

Išeikime ir parodykime savo rožes vieni kitiems ir svečiams.

Pažiūrėkite, kokias gražias rožes padarėme. Po pamokos juos padovanosite savo mamoms.

    Konsolidavimas. Grupinis darbas.

Norėdami patikrinti, kaip išmokote pasidaryti rožę iš plastilino, dirbkime grupėje.

Mes visi kartu turime pagaminti vieną rožę, kad papildytume savo krepšelį.

Prisiminkime darbo grupėje taisykles.

(Dirbkite kartu: būkite dėmesingi vienas kitam, išklausykite draugą, suteikite pagalbą).

Dovanoju 3 luitus plastilino ir vieną pagaliuką. Paskirstykite pareigas grupėje ir užpildykite rožę. Nepamirškite nusausinti rankų.(darbas komandoje)

Ar jūsų grupė pasiruošusi?(Taip)

Pripildykime krepšelį, kad papuoštume klasę.

Vaikinai, kad gėlė išsilaikytų ilgai, ją galima lakuoti ir papuošti blizgučiais.

Vaikinai, kur galima panaudoti tokias rožes?


(9 skaidrė)

Juos galima pasigaminti įvairių spalvų, dydžių, sukurti kompoziciją kambario interjerui arba papuošti: plaukų segtuką, sagę, apyrankę ar šaldytuvo magnetuką, papuošti dovanų dėžutę; arba nuotraukų rėmelis. Viskas priklauso nuo jūsų vaizduotės.

7. Pamokos apibendrinimas. Atspindys. ( 10 skaidrė)

Apibendrinkime pamoką. Pamokos pradžioje grįžkime prie tikslo.(Išmok nulipdyti rožę iš plastilino)

Kas naujo ar įdomaus jums buvo pamokos metu?

(Aš nežinojau, kad yra juodos ir mėlynos rožės. Šiandien klasėje sužinojau, kad pati gražiausia rožė damastas Aš myliu rožes. Man buvo įdomu apie juos išgirsti ir pačiam juos pasigaminti.)

Išmoko lipdyti rožę? (mokiniai vertina savo gaminius: ar jie pagaminti tvarkingai)

Kam padarėme šią rožę?(Mamai)

Kaip manote, kodėl mūsų rožės pasirodė tokios gražios?

(Pabandžiau dėl savo mylimos mamos, labai norėjau, kad rožė pasirodytų, labai stengiausi ir parinkau gražią rožės spalvą)

Manau, kad tavo mamos bus patenkintos tavo dovanomis.

Tikiuosi, kad mūsų pamoka buvo jums naudinga.

Ačiū už pamoką. Išvalykite savo darbo vietas. Nepamirškite nusiplauti rankų.

Viso gero.

Užklasinės veiklos savianalizė „Fantazijos“

(1-4 klasės). Mokytoja Fast N.I.

Tema: „Darbas su plastilinu. rožė"

Paskirtis: dovana mamai.

Trumpa santrauka: Plastilinas – mėgstamiausia vaikų kūrybiškumo medžiaga. Tai naudinga medžiaga lavinant smulkiąją motoriką, erdvinį mąstymą, regėjimąatmintis.Vystymas – tai popamokinės veiklos pamoka „Fantazijos“ 1-4 klasių mokiniams.

Tikslai:

1. Iš plastilino pasidaryti amatą „Rožė“;

2. Individualių kūrybinių gebėjimų ugdymas ir domėjimasis menu apskritai dirbant su plastilinu.

Užduotys: Švietimas: pristatyti gaminio „Rožės“ gamybos iš plastilino technologiją; išmokti analizuoti prekę, pagal planą planuoti gaminio pagaminimo seką; supažindinti su plastilino savybėmis (spalva, plastiškumas, kompozicija – molis, vaškas, dažai); prisidėti prie teorinių žinių įtvirtinimo ir praktinių technikų bei įgūdžių formavimo mokiniuose dirbant su plastilinu ir dėtuvėmis; ugdyti įgūdžius laikytis darbo su plastilinu taisyklių; sudaryti būtinas sąlygas apsisprendimui ir vaiko asmenybės savirealizacijai.

Švietimas: skatinti pažintinės veiklos vystymąsi; lavinti smulkiąją pirštų motoriką, apimties ir formos pojūtį, loginį mąstymą, kūrybinius gebėjimus.

Pedagogai: skatinti mokinių domėjimąsi kūrybinga veikla, kolektyvizaciją, tikslumą, taupumą, discipliną, darbo kultūrą, estetinį skonį.

Kognityvinis UUD: naudoti turimas žinias dirbant su plastilinu; analizuoti produktą; atliekant praktinius darbus laikytis darbo su plastilinu taisyklių; tyrinėti (stebėti, palyginti) plastilino savybes; laikytis saugaus įrankių ir medžiagų naudojimo taisyklių kokybiškai gaminio gamybai.

Reguliuojantis UUD: suprasti mokytojo nurodymų prasmę; organizuoti darbo vietą darbui su plastilinu; atlikti praktinius darbus pagal planą.

Komunikacinis UUD: gebėjimas klausytis ir užmegzti dialogą; užduoti klausimus; formuluoti atsakymus į klausimus; dalyvauti komandiniame darbe; derėtis su partneriais ir priimti bendrą sprendimą.

Asmeninis UUD: pamatyti gamtos grožį ir elgtis su juo atsargiai; savo galimybių įsivertinimas; ugdyti teigiamą požiūrį į mokymąsi.

Užklasinė veikla yra neatsiejama ugdymo proceso dalis ir viena iš mokinių laisvalaikio organizavimo formų.„Fantazijos“ būrelio užsiėmimuose formuojami pradinių klasių mokinių bendravimo įgūdžiai, kultūringas elgesys, ugdomas ir tobulinamas jų dorovinės savybės, orientacija į visuotines žmogiškąsias vertybes, ugdoma mokinių savimonė, asmeninis tobulėjimas. klasės kolektyvo, kaip reikšmingos socialinės ir psichologinės grupės, sanglauda ir tobulinimas. Estetinio apsisprendimo gebėjimas ugdomas jaunesniems moksleiviams. Ir čia pagrindinis dalykas yra meninis studentų kūrybiškumas. Šiame rate vaikai yra savarankiški, laisvi, nėra jokių suvaržymų.

Dirbdama su pradinukais pirmenybę teikiu grupinei užsiėmimų vedimo formai. Šis amžius yra labai palankus metas pradėti tokį darbą.

Metodinis tikslas: sudaryti sąlygas pažinimo formavimuisi

UUD popamokinėje veikloje.

Šioje pamokoje bandžiau sudaryti sąlygas pažinimo formavimuisiUUD.

Mokiniai savarankiškai nustatė ir suformulavo pažintinį pamokos tikslą (nustatė pamokos temą ir tikslą);

Atliko reikiamos informacijos paiešką ir atranką (internetas, V. Dahlio aiškinamasis žodynas); Gebėjimas sąmoningai ir valingai konstruoti kalbos posakį žodine kalba; Mokiniai iš mokytojo ir mokinių žinučių ištraukė reikiamą informaciją (apie rožę, plastiliną); Gebėjimo planuoti, kontroliuoti ir vertinti savo veiklą formavimas; Visumo sudarymas iš dalių (gaminio dalys buvo vadinamos); Vaikai samprotavo, įrodė ir pagrindė savo požiūrį.

„Fantazijos“ klubo užsiėmimai padeda praplėsti pradinių klasių mokinių bendrą ir meninį akiratį; estetinių jausmų turtinimas ir moksleivių meninio skonio ugdymas.

Numatytas rezultatas

    Šio ugdymo įgyvendinimas suteikia vaikams žinių apie plastiliną, jo savybes ir kaip su juo dirbti.

    Mokiniai išmoks lipdyti rožę.

    Savarankiškai analizuoti produktus ir nustatyti jų įgyvendinimo seką.

    Darbas su informacija, pateikta įvairiomis formomis.

    Pamokos metu vaikai turėtų pradėti formuoti teigiamą požiūrį į darbą.

    Jie taip pat įgis bendravimo įgūdžių su bendraamžiais konkrečiose situacijose.

    Po pamokos mokiniai turėtų tapti labiau motyvuoti daryti gerus darbus.

„Pasidaryk pats“ spyruoklinė aplikacija iš plastilino darželiui

Meistriškumo klasė „Mano vardas mimoza, aš žydiu anksčiau už visus kitus, kur dar pamatysi tokį grožį...“

Katya Kireeva, Omsko BDOU „kombinuoto tipo darželio Nr. 204“ studentė.
Amžius: 4 metai.
Prižiūrėtojas: Pavlushko Oksana Mikhailovna, Omsko miesto BDOU "kombinuoto tipo vaikų darželis Nr. 204" mokytoja.

Ši akinamai geltona gėlė sidabriniais lapais buvo atvežta iš Australijos daugiau nei prieš du šimtmečius. Tik iš tikrųjų tai nėra mimoza: šis nuostabus kūrinys vadinamas sidabrine akacija.
Vos lengvai palietus mimozą per purų krūmą perbėgs šiurpuliukas, kuris akimirksniu paslėps lapus, tarsi būtų nudegęs šalnos. Yra įsitikinimų, kad mimoza elgiasi taip pat, kai pasirodo piktas žmogus. Botanikai tokį gėlės elgesį aiškina kaip apsauginę reakciją nuo tropinių liūčių.
Ši miela, gležna gėlė ne tik jautri, bet ir didelis bailys: nemėgsta likti tamsoje... Mimoza moka ne tik pasislėpti, bet ir apsiginti. Visas augalo stiebas apaugęs spygliais, net pupelių vaisiai saugomi, kol subręsta. O prinokusios pupelės atsiveria, o sėklas vėjas lengvai išsklaido.
Naivią šakelę geltonomis saulės sagomis pamėgo daugelis. Nuostabūs pavasario pasiuntiniai taip džiugina nuo pilko žiemos šalčio ir pūgų pavargusių žmonių akis, kad jų nemylėti tiesiog neįmanoma!
Lotynų Amerikos šalių tropikuose mimoza – mūsų klimato sąlygomis sunkiai išnaikinama piktžolė, auginama kaip dekoratyvinis vienmetis augalas šiltnamiuose ar namuose.
Vieną iš baisių mimozų giminaičių – Mimosa Hostilis – Brazilijos indėnų gentys gerbia kaip stebuklingą medį. Vietinis jo pavadinimas yra Zhurema.
Europoje mimoza pasirodė praėjusio amžiaus viduryje. Jį iš Saint-Domingue atvežė kapitonas Paulas Tourneuras.


Meistriškumo klasė sukurta: ikimokyklinio amžiaus vaikams, kūrybingiems žmonėms, mokytojams.
Paskirtis: skydelis gali būti šventinė dovana ar interjero puošmena.
Tikslas: mokyti vaikus plastilinografijos technika lipdyti mimozą.
Užduotys:
- įtvirtinti darbo su plastilinu technikas: valcavimas, kočiojimas, lyginimas, presavimas;
- lavinti rankų, akių smulkiąją motoriką, lavinti kūrybinį mąstymą, emocijas ir vaizduotę;
- ugdyti tikslumą ir susidomėjimą dirbti su plastilinu.
Medžiaga ir įrankiai:
plastilinas;
spalvotas kartonas;
stiklainio dangtelis;
rietuvė;
žirklės;
kompasas;
paprastas pieštukas;

Liniuotė;
baltas pieštukas;
branduolys;
Dvipusė juosta.

Progresas:

Kompasu nupieškite apskritimą ant kartono. Apskritimo skersmuo lygus dangtelio vidinės pusės skersmeniui.


Iškirpkite apskritimą - skydelio foną.


Baltu pieštuku nupieškite mimozos stiebus.


Nuo žalio plastilino nuskabome smulkius gabalėlius ir iškočiojame į plonus žiedynus – kotelius.


Ant nupieštų stiebelių uždėkite žvynelius ir prispauskite juos pirštu.



Gaminame lapus. Nuo plastilino nuskabome didesnius gabalėlius ir iškočiojame į storas žiuželes.


Žvynelius išlyginame, kraštus paaštriname.


Pirštu prispauskite gautus lapus ant pagrindo.


Ant lapų rietuvėmis nupiešiame gyslas (pirmiausia per vidurį išilgai lapo, paskui „smiltelės“ raštu). Lapai tampa tarsi purūs.



Iš geltono plastilino nuskabome nedidelius gabaliukus ir susukame į rutuliukus.


Iš rutuliukų formuojame mimozos žiedus. Kiekvieną rutulį prispaudžiu pirštu ant pagrindo.


Naudodami rašiklio strypą, gėlių rutuliuose padarome daug skylių.



Iš nėrinių darome kilpą ir priklijuojame prie neteisingos dangtelio pusės, kad plokštę galėtumėte pakabinti ant sienos.



Priklijuokite kartono pagrindą - foną prie dangčio, naudodami dvipusę juostą.


Skydas paruoštas.
Galite papuošti interjerą.


Galima dovanoti kaip šventinę dovaną.


Pažiūrėkite, vaikinai.
Tik nelieskite jų -
Kaip maži viščiukai
Jie kartu susėdo ant pavėsinės.
Kovo mėnuo. Vasara dar negreitai.
Ir taip pat su nakties vėsa.
Štai kodėl jie yra apsirengę
Šiltos gėlės kailiniuose.
Nors vištos motinos nėra
Nebijokite sniego ir šalčio.
Stebuklingos šakos išsipūtė.
Jie vadinami mimozomis. N. Rodivilina


Ačiū už dėmesį!