«Мультфільми займають центральне місце у дитинстві кожної дитини. Вони не лише передають уявлення про цінності, особливості, традиції національної культури, що склалися протягом багатьох поколінь, але істотно впливають на формування картини світу дітей, їх уявлень про моральні норми взаємодії».

Мультсалон

«Улюблені герої книг у мультфільмах»

Упорядник:

Гордєєва Наталія Вікторівна

(м. Сизрань, ДБОУ ЗОШ № 2)

Цілі:

Познайомитись з історією кінематографа, мультфільмів, спираючись на особистий досвід та знання дітьми дитячої літератури.

Завдання:

1. Ознайомити із історією створення кінематографа.

2. Формувати навички уважного глядача, котрий вміє співпереживати, навчатися на позитивних прикладах кіногероїв.

3. Розвивати навички розумного глядача, що вміє берегти своє здоров'я, дотримуючись гігієни очей і стежачи за поставою, перебуваючи за телевізором чи комп'ютером. Розвивати мову, пам'ять, творчість, порозуміння, співробітництво.

4. Сприяти спільній роботі вихованців із батьками над творчою роботою, проектом.

Хід заходу.

До проведення цього заходу готуються малюнки дітей «Мій портрет із улюбленим кіногероєм», фотовиставка «Кіно невичерпне та неповторне», диски із записами мультфільмів та казок.

Заняття розпочинається з розмови про історію кіно з показом презентації.

А потім загін ділиться на 2 команди, щоб не тільки дивитись улюблені мультики, а й змагатися, т.к. для дітей повинен бути присутнім вогник суперництва, інтересу та цікавості. Для проведення конкурсів можна визначити часовий регламент.

Конкурс «Знавці кіно».

Дітям необхідно назвати мультфільми, в яких йдеться про рослини, наприклад: «Червона квіточка», «Квітка-семиквітка» та ін., називаючи за якою книгою створено фільм і автора книги. За правильну відповідь команди, які відповідають по черзі, одержують значки-квіточки. Перемагає команда, яка набрала більше піктограм.

Конкурс "Музичний ринг".

Дітям пропонуються музичні записи, з мультфільмів, головну роль у яких виконують тварини, наприклад: «Їжачок у тумані», «Жовтий лелека», «Кошкін дім» тощо. За правильну відповідь команди, які відповідають по черзі, одержують значки-нотки. Перемагає команда, яка набрала більше піктограм.

У перерві між цими конкурсами можуть брати участь батьки.

Конкурс "Проби на роль".

Від кожної команди вибираються 2 особи, які хотіли б спробувати себе на роль кіно. Одному з них дістанеться конверт із завданням прочитати скоромовку, а іншому вірш. Поки конкурсанти готуються, решта хлопців грає у гру зі словами та жестами «Летить по небу куля» або ін. (Може підійти фізхвилинка).

Летить по небу куля летить,

По небу куля років,

Але ми знаємо, що ця куля

До нас не долетить.

(Показують руками кулю, небо, нас. Повторюючи рядки наступного разу, одне зі слів діти замінюють лише рухом.)

За найкращу роль дитина нагороджується значком-лірою. Перемагає команда, яка набрала більше піктограм.

Конкурс "Полкадра".

Дітям показується половина малюнка-кадра з різних мультфільмів, якщо відповідь правильна, то відкривається друга половинка. Малюнки показуються командам по черзі. Переможці одержують значки фотоапаратів.

Конкурс «Вгадай-но».

Дітям пропонується загадки, відповіді заховані у перевернутій кінострічці.

Дівчинка гарна лісом йде,
Але не знає дівчинка, що на небезпеку чекає.
За кущами світиться пара злих очей
Хтось страшний зустрінеться дівчинці зараз.
Хто розпитає дівчинку про її шлях?
Хто обдурить бабусю, щоб у хату увійти?
(Вовк із «Червоної шапочки»)

Він в Італії народився,
Він своєю родиною пишався.
Він не просто хлопчик-цибуля,
Він надійний, вірний друг.
(Чіполліне)

Бродячі артисти,
Вони спритні та швидкі.
Відомі їхні таланти:
Співаки та музиканти.
Кіт, півень, осел, собака

Ніколи не знають страху.
Хто ж це? Відгадайте!
І відповідь мені швидко дайте.

(Бременські музики)

Сидить у кошику дівчинка
У ведмедика за спиною,
Він, сам того не знаючи,
Несе її додому.
Ну, відгадав загадку?
Тоді скоріше відповідай!
Назва тієї казки...
(Маша і Ведмідь)

Чекали маму з молоком,
А пустили вовка до хати...
Ким же були ці
Маленькі діти?
(Семеро козенят)

Конкурс "Портрет".

Треба дізнатися про героя мультфільму, прослухавши його характеристику.

Він в Італії народився,
Він своєю родиною пишався.
Він не просто хлопчик-цибуля,
Він надійний, вірний друг
. (?)

Лікує маленьких дітей,
Лікує пташок та звірів
,
Крізь свої окуляри дивиться
Добрийдоктор…(?)

Казку швидко згадуй:
Персонаж у ній – хлопчик Кай,
Королева Снігова
Серце заморозила,
Але дівчинка ніжна
Хлопчика не покинула
.
Ішла вона в мороз, хуртовини,
Про їжу забувши, постелі.
Йшла вона на допомогу другові.
Як звати його подругу? (?)

Конкурс "Ерудит".

Найуважніші мали здогадатися, що кожен конкурс був присвячений одній із професій, яка необхідна для створення фільму.

Від кожної команди вибирається одна дитина-ерудит. Ерудит команди має написати на листку всі професії кінематографа. Хто напише правильно та більшу кількість професій, той і стає переможцем у цьому конкурсі.

Поки хлопці готуються, проводиться "Конкурс для батьків".

Батьки повинні написати або зобразити (про форму вони можуть домовитись) правила перегляду телепередач для дітей. Цей конкурс є творчим. Про нього батьки попереджаються заздалегідь, тому на захід вони приходять готовими до виступу. Цей конкурс один із найцікавіших для дітей. А батьки заохочуються призами.

Підбиття підсумків.

Діти, ви сьогодні познайомилися з історією кіно, професіями кінематографа, розвивали пам'ять, мовлення, кмітливість, творчість, змагалися чесно, справедливо. Настав час підбити підсумки.

Підраховуються усі значки, набрані командами, переможці нагороджуються. Після обіду, з настанням спеки на вулиці Мультсалона, триває перегляд фільму в приміщенні табору або інсценування улюблених мультфільмів. Все залежить від творчості дітей!

Література:

    Крат В. А., Билкова С. В. Вплив анімаційних фільмів на дитячу аудиторію (моральний аспект) // Філологія та лінгвістика. – 2015. – №2. – С. 19-25.

    Загадки на сайтах:

http://zagadochki.ru/zagadki-pro-multfilmy.html

Учасники:учні 3-4-х класів та класний керівник.

Цілі:

  • Узагальнити знання учнів відомим вітчизняним мультфільмам.
  • Розширити кругозір учнів у галузі мультиплікації.
  • Розвивати інтерес до вітчизняних мультфільмів.

Обладнання:проектор мультимедійний; картки-жетони.

ХІД КЛАСНОГО ГОДИНИ

У "Союзмультфільмі" працював легендарний основоположник графічної та об'ємної мультиплікації – Юрій Меркулов. Він виступав як режисер, сценарист та художник одночасно.

На рубежі 40-50-х років "Союзмультфільм" випустив перші мультфільми В'ячеслава Котеночкіна, але найвідоміші його стрічки з'явилися в 70-х роках. Це, звичайно, в першу чергу випуски "Ну, постривай!" – наша "відповідь Тому і Джеррі", як називали знаменитий серіал про вовка та зайця. Котеночкін багато працював і як режисер, і як аніматор.
Радянський режисер і художник-мультиплікатор Юрій Норштейн, автор мультфільму "Їжачок у тумані" (1975), який без жодних застережень та іронії можна назвати культовим, – вплинув на світову анімацію. 2003 р «Їжачок у тумані» був визнаний найкращим мультфільмом усіх часів та народів за результатами опитування 140 кінокритиків та мультиплікаторів різних країн.

Режисер "Союзмультфільму" Гаррі Бардін зняв найкращі свої мультфільми у 1980-х роках. Так, у мультфільмі "Викрутаси", дротяна людина будує дротяний світ. Картина отримала золоту пальмову гілку 1988 року.

Інше гучне ім'я у 80-ті роки – Олександр Татарський, який став автором пластилінових мультфільмів. Найвідоміші його твори - "Пластилінова ворона" (1981), "Падав торішній сніг" (1983), "Крила, ноги та хвости" (1986). Він автор знаменитої заставки до програми "На добраніч, малюки".

В даний час в Росії є кілька великих анімаційних студій та безліч дрібних. Найвідомішими вважаються студія "Пілот", студія "Млин" та кінокомпанія "Майстер-фільм". Одним із найкращих російських мультиплікаторів пострадянського періоду можна назвати Олександра Петрова. Він малює своїми пальцями. Його мультфільм "Старий і море" за твором Ернеста Хемінгуея отримав "Оскара" у 2000 році.

Бронзит – визнаний майстер сучасної анімації – Він працює у різних техніках. Зняв такі відомі мультфільми, як "Альоша-Попович і Тугарін-змій", "На краю землі", мультфільм "Кіт і Лисиця" з циклу "Гора самоцвітів".

Отже, найбільші діячі російського мультиплікаційного кіно - В. А. Старевич, І. П. Іванов-Вано, А. Л. Птушко, Ф. С. Хітрук, В. М. Котеночкін, Ю. Б. Норштейн, А. Ю. Хржановський, А. Петров, Г. Бардін,Д. Наумов, Р. Качанов.

Хлопці ви знаєте, що мультфільми роблять дуже багато людей. Це режисер та оператор. Майстер, який виготовляє ляльки. Є митець – мультиплікатор, який малює мульт-героїв. Актори, що їх озвучують. Композитори та поети.

Пропонуємо вам ігрову програму, присвячену вітчизняним мультфільмам.

ІІ. Ігрова програма «У країні «Мульти-пульті»

За правильні відповіді учасники отримуватимуть жетони. Переможе учасник, який набрав більшу кількість жетонів.

1 етап. Вгадайте назву мультфільму

(Додаток 1 , слайди 1-20)

2 етап. Бліц-питання

– Скільки треба зробити малюнків для мультфільму на десять хвилин? (від 16 до 18 тисяч малюнків)
– Назвіть мультиплікаційну стрічку, в якій рукавиця перетворюється на собачку. Чому? (Роман Кочанов «Варежка». Дівчинка, героїня фільму, мріє про чотирилапого друга, і в її уяві замість рукавиці з'являється веселе щеня)
– Чи знаєте ви акторів, які говорять голосами Віні Пуха, Карлсона, Вовка та Зайця з «Ну, постривай!», кота Матроскіна? (Євген Леонов, Василь Ліванов, Анатолій Папанов та Клара Румянова, Олег Табаков)
- Хто з героїв любив вимовляти: "Хлопці, давайте жити дружно!" (Кіт Леопольд).
– Улюблені види спорту Вовка з мультфільму «Ну, постривай!» (Біг, стрибки).
- Як звали оригінальну стареньку, яка любила щурів? (Шапокляк).
– Як любив їсти бутерброди Кіт Матроскін? (Ковбасою вниз).
– Де працював, за словами Матроскіна, його дядько? (На гуталіновій фабриці).
- Які ліки і навіщо прописав Лікар Леопольду? (Озверін, щоб умів постояти за себе).
- Що говорили два мишеня наприкінці серії коту Леопольду? (Пробач нас, Леопольде).
- Як дражнили рудого хлопчика? (Рудий, рудий, конопатий, убив дідуся лопатою…).
– Як звали наставника домовичка Кузьми? (Нафаня).
- Яке «страшне чудовисько» побачив крихта Єнот в озері? (Своє відображення).
- Яка довжина удава? (38 папуг та 1 крильце).
- Які ліки рятували Карлсона від найстрашніших хвороб? (Варіння, торт, плюшка).

3 етап. «Герої мультфільмів»

Весело він як балалайка,
А звуть його... (Незнайка)

У сумці у неї – не кицька,
У сумці у неї – Лариска,
Шкідливий любить вона, пристрасть як,
І звуть її …(Шапокляк)

З'явилася дівчинка в філіжанці квітки,
І була та дівчинка, трохи більше нігтика.
У горіховій шкаралупці та дівчинка спала.
І маленьку ластівку врятувала від холоду. (Дюймовочка)

Він не веселий, і не злобний,
Цей милий дивачок.
З ним господар – хлопчик Робін,
І приятель – … (П'ятачок)

Для нього прогулянки – свято,
І на мед особливий нюх.
Це плюшевий пустун,
Ведмедик ... (Вінні Пух)

Хто у телефонній будці жив,
Співав пісні, з Геною дружив?
Він м'якими вухами
Запам'ятався нам із вами. (Чебурашка)

4 етап. «Пісні з мультфільмів»

Зараз ти прослухаєш уривки із текстів відомих дитячих пісень. У яких мультиплікаційних фільмах вони звучать? Хто їхні автори?

1. Ми помчимося захмарну далечінь.
Повз зірки, що гаснуть на небосхилі.
До нас нечутно опуститься зірка.
І ромашкою залишиться у долоні. («Трям – здравствуйте» Муз. В.Шаїнського, сл. С.Козлова)

2. Я йду і співаю,
Про все добре.
І усмішку свою,
Я дарую перехожим. («Літо кота Леопольда». Муз. Б. Савельєва, сл. А. Хайга)

3. Від посмішки стане всім теплішим.
І слону, і навіть маленькому равлику...
То нехай всюди на землі, –
Наче лампочки включаються посмішки. («Крихітка Єнот». Муз. В.Шаїнського, сл. М.Плятсковського).

4. Якби не було зими
У містах та селах.
Ніколи б ми не знали,
Цих веселих днів. («Зима в Простоквашино». Муз. Крилатова, сл. Ю. Ентіна)

5. Дружба міцна не зламається,
Не розклеїться від дощів та завірюха.
Друг у біді не кине, зайвого не спитає –
Ось що означає справжній, вірний друг.

(«Тимка і Дімка» Муз.Б, Савельєва, сл.М.Плятсковського).

6. Ложкою сніг заважаючи,
Ніч іде велика.
Що ж ти, дурненька, не спиш?
Сплять твої сусіди,
Білі ведмеді,
Спи і ти скоріше, малюку. («Умка». Муз. Є Крилатова, сл. Ю. Яковлєва)

7. Я на сонечку лежу,
Я на сонечко дивлюся,
Все лежу і лежу,
І на сонечко дивлюся. («Як Левеня та Черепаха співали пісню» муз. Г.Гладкова, сл. С.Козлова)

ІІІ. Підбиття підсумків ігрової програми. Нагородження

На завершення заходу виконується пісня «Посмішка» із мультфільму «Крихітка Єнот».

Дитинство-це чудова пора в житті людини. Але що з ним пов'язано найбільше? Звісно ж, мультфільми! 23 жовтняв дитячій бібліотеці-філії №3провели презентацію книжкової виставки «Улюблена казка – класний мультфільм» , присвяченій до Всесвітній день мультфільмів.Це свято відзначають у всьому світі 28 жовтня. Виставка запрошує хлопців у гості до казок, за якими було знято мультфільми.

У ході бесіди з хлопцями бібліотекарі дізналися, що діти люблять дивитися не лише сучасні мультики («Бешкетна сімейка», Піратський капітан», «Барбі», «Смішарики», «Лунтик» тощо), а й старі (« Ну, постривай!», «Простоквашино», «Кошеня на ім'я Гав» і т.д.). Ці та багато інших книг-мультфільмів знайшли своє місце на нашій виставці.

Вважається, що герої книжок можуть оживати. Діти стали свідками цього дива. У гості до бібліотеки прийшла привітатись з хлопцями сама Баба Яга, яка стала героїнею багатьох казок та мультфільмів.

У стінах бібліотеки було створено буклет «Цікаві факти про радянські мультфільми», з яким із задоволенням знайомляться юні читачі.

Читайте казки, розглядайте картинки, дивіться повчальні та добрі мультфільми!



Дитинство – чудова пора, коли дитина пізнає навколишній світ.І джерелом інформації який завжди є книга. Діти вчаться відрізняти добро від зла на прикладах вчинків персонажів улюблених ними мультфільмів.

8 серпняу дитячій бібліотеці-філії №3у рамках проекту «КультУРА» відбувся відеосеанс "Мультпарад".Цього дня усі охочі могли подивитися разом із бібліотекарями мультфільми. Хлопці переглянули «Троє з Простоквашино», «Пригоди Незнайки та його друзів», «Папуга Кеша», «Маша та ведмідь» та ін.

Також у читальній залі була оформлена незвичайна виставка-піраміда «Улюблена казка — улюблений мультфільм»,яка запрошувала хлопців у гості до казок, за якими було знято мультфільми.

А ще біля виставки можна було сфотографуватись на згадку.




Під час бесіди бібліотекарі дізналися, що діти люблять дивитися не лише сучасні мультики («Бешкетна сімейка», Піратський капітан», «Барбі», «Смішарики», «Лунтик», «Маша та ведмідь» тощо), а й старі («Ну, постривай!», «Простоквашино», Жив-був пес», «Кошеня на ім'я Гав» і т.д.). Ці та багато інших книг-мультфільмів знайшли своє місце на виставці.

Хороший мультфільм навчить малюка дружити та співчувати, допомагати товаришам та захищати слабкого, бути щедрим та великодушним, любити батьків. У них маленький глядач знайде ще одне підтвердження того, що зло буде покарано, а добро завжди переможе.
Декілька років тому психологи вивчали вплив різних мультфільмів на дитячу психіку. З'ясувалося, що після радянських мультиків, діти заспокоювалися, ставали доброзичливішими, у них покращувався сон і апетит, а після перегляду американських комп'ютерних мультфільмів у дітей посилювалися страхи та агресивність, вони починали вередувати, битися та ламати іграшки. Потрібно бути якнайуважніше при виборі мультфільму для дитини.

Сценарій пізнавально-ігрового заходу для учнів початкових класів «Любителів мультфільмів запрошуємо!»

Єніна Тамара Василівна, вчитель російської мови та літератури МОУ Клімоуцевська ЗОШ, Амурська область.
Опис матеріалу:Пропоную вам конспект позакласного заходу для учнів початкових класів на тему: «Любителів мультфільмів запрошуємо!» Цей матеріал буде корисним вчителям початкових класів та вчителям літератури для проведення предметного тижня. Це конспект пізнавального та розважально-ігрового заходу, присвячений Дню мультиплікації, що відзначається 30 серпня.

Сценарій «Любителів мультфільмів запрошуємо!» (початкові класи).

Ціль:Формування шанобливого ставлення до творців мультфільмів, розширення відомостей про російську мультиплікацію.
Завдання: 1. Узагальнити знання учнів про найвідоміших російських аніматорів, мультфільмів, про сучасний розвиток мультиндустрії.
2. Розвивати інтерес учнів до російської мультиплікації.
3. Виховувати повагу до праці мультиплікаторів.

Демонстраційний матеріал:малюнки учнів "Мої улюблені герої мультфільмів", портрети Клари Румянової, Анатолія Папанова, Олега Анофрієва, Олега Табакова.
Попередня підготовка:кожен клас отримав завдання вивчити пісню з мультфільму: 4 клас – (на вибір) «Бременські музиканти», 3 клас – пісенька Вінні-Пуха, 2 клас – пісенька крокодила Гени, 1 клас – пісенька Левеня.
Обладнання:Аудіозапис музичної заставки з мультфільму «Ну, постривай!», «Ну, постривай!» 18 випуск, мультфільм "Машини казки".

ХІД заходу.
На сцені актового залу з'являються два ведучі та клоуни, в їх ролі можуть виступати старшокласники або запрошені батьки.
1 ведучий:- Здрастуйте, хлопці, подивіться на чудові ілюстрації, намальовані вами, ми розмістили їх по всьому актовому залу: тут і пустун Карлсон, і сумне Слоненя, скільки портретів Маші з Ведмедем, а ось Кощій Безсмертний з мечем, а там Ємеля на печі, по доріжці котиться.
- Чому ж ми про них згадали сьогодні? (Діти відповідають, що це їхні улюблені герої мультфільмів).
- Хлопці, чи знаєте ви, яке свято слід відзначати 30 серпня?
(Багато дітей не знають, що 30 серпня – День мультиплікації).
Ми з вами на пізнавально-конкурсній програмі «Коханців мультфільмів запрошуємо!», присвячена великому святу всіх, хто обожнює мультики, Дню мультиплікації.
2 ведучий:- Сто п'ять років російській мультиплікації виповнюється 30 серпня.
А як з'явилися перші мультфільми, хто їх вигадував, нам розповість добрий Клоун.
Клоун:- Вважається, що першим творцем мультфільму був біолог Владислав Старевич, сталося це в далекому 1910 році, в його навчальному ляльковому фільмі жуки рухалися за допомогою тоненьких зволікань, прикріплених до лапок.
Зйомка була дуже трудомісткою, щоб зняти новий кадр, потрібно було пересунути жуків, надати їм нового положення, а потім знову зняти на плівку цю сцену. Уявляєте, скільки часу витрачено створення трихвилинного сюжету?!
1 ведучий:- Хлопці, хто з вас бачив мультфільми "Казка про царя Салтана", "Коник - Горбунок", "Мойдодир"? Знято ці чудові стрічки на спеціально організованій мультиплікаційній студії «Союзмультфільм», вона розпочала свою роботу теж дуже давно, у 1936 році.
2 ведучий:- Мало того, що треба зняти мультфільм, то його ще треба й озвучити. Перший вітчизняний мультфільм зі звуком – "Пошта" – знято за мотивами твору Самуїла Маршака у 1930 році.
(Звучить музична заставка з мультфільму «Ну, постривай!»)
1 ведучий:- А що це за музика щойно прозвучала? Ви здогадалися?
Послухаймо нашого доброго Клоуна.

Клоун:
- Знайомі всім із глибокого дитинства Вовк та Заєць підкорили серця ще ваших мам та тат. А як все починалося? Який шлях пройшли режисер В'ячеслав Котеночкін, сценарист Олександр Хайт, поки перед юними глядачами вперше з'явилася наша відповідь «Тому і Джеррі» у 1969 році.
Ви звикли чути веселий голосок Зайця та хриплуватий голос Вовка, щоб їх озвучити Кларі Румяновій та Анатолію Папанову довелося чимало попрацювати над образами своїх мультперсонажів.
1 ведучий:- Скажіть, хлопці, з якою дитячою грою можна порівняти мультфільм «Ну, постривай!»? (Гра «Наздоганялки», Заєць завжди тікає, а Вовк – наздоганяє).
- Чим привабливий Вовк у мультфільмі? (Дітям шкода Вовка, Заєць часто його обманює, хитрує).
- Вовк завжди викликає вашу симпатію? (Іноді Вовк ображає маленьких звірів, палить, ламає чужі речі).
- А скільки серій увійшло до цього знаменитого мультсеріалу? (20 серій).
Про це нам розповість добрий Клоун.
Клоун:- Усього було знято 18 серій «Ну, постривай!», тому що люди, які працювали над народним дитячим серіалом, стали, на жаль, вмирати, спочатку не стало Анатолія Папанова, потім пішли з життя Клара Румянова, яка стільки мультиплікаційним фільмам дала свій чудовий голос, та режисер В'ячеслав Котеночкін. Проте історія мультфільму закінчилася лише 2006 року, переживши своїх творців. У Мінську на VIII міжнародному фестивалі дитячого та юнацького кіно «Листопадик» відбулася прем'єра 19-ї та 20-ї серій мультика. Зняв їхній син знаменитого режисера Олексій Котеночкін. І одразу ж після показу повідомив, що Вовк та Заєць відправлені на пенсію.
(Показується уривок з мультфільму «Ну, постривай!» 18 випуск).
2 ведучий:- (Фізмінутка). Давайте пограємо у веселу гру «Кінниця, атака, кулемет». Коли я кажу: - Кіннота, ви - тупаєте ногами, Атако! - Ви піднімаєтеся зі своїх місць і кричите: Ура! А коли я скажу: - Кулемет, ви заплескаєте в долоні! Домовились? Починаємо!

1 ведучий:- В даний час мультиплікація не витіснена з нашого життя. У 2003 році мультфільм художника – мультиплікатора Юрія Норштейна «Їжачок у тумані» (1975 рік) був визнаний найкращим мультфільмом усіх часів та народів за результатами опитування 140 кінокритиків та мультиплікаторів різних країн.
Режисер "Союзмультфільму" Гаррі Бардін зняв найкращі свої мультфільми у 1980-х роках. У мультфільмі "Викрутаси" дротяна людина будує дротяний світ. Картина отримала золоту пальмову гілку 1988 року.
Інше гучне ім'я у 80-ті роки – Олександр Татарський, який став автором пластилінових мультфільмів. Найвідоміші його твори - "Пластилінова ворона" (1981), "Падав торішній сніг" (1983), "Крила, ноги та хвости" (1986). Він автор знаменитої заставки до програми "На добраніч, малюки".
2 ведучий:- Коли тільки зароджувалася мультиплікація, щоб зробити десятихвилинний мультфільм, потрібно було намалювати десять - двадцять тисяч картинок. Зараз аніматори роблять свої роботи на комп'ютері, хоча старі працівники стверджують, що мультики докомп'ютерної доби зберігали тепло їхніх рук та жар душі. І саме тому досі дорослі та діти так люблять мультиплікацію.

1 ведучий:- Чи знаєте ви сучасні мультфільми, назвіть їх.
- Чим схожі «Ну, постривай!» та «Маша та Ведмідь»?
– Хто робить мультфільми для нас? (Режисер, оператор, сценарист, актори, художники, композитори та поети).
Клоун:- А можна я теж спитаю хлопців, чи уважно вони нас слухали:
– Скільки треба зробити малюнків для мультфільму на десять хвилин? (До двадцяти тисяч малюнків).
– Чи знаєте ви акторів, які говорять голосами Віні Пуха, Карлсона, Вовка та Зайця з «Ну, постривай!», кота Матроскіна? (Євген Леонов, Василь Ліванов, Анатолій Папанов та Клара Румянова, Олег Табаков)
- Хто з героїв любив вимовляти: "Хлопці, давайте жити дружно!" (Кіт Леопольд).
- Яким видам спорту вважав за краще Вовк з «Ну, постривай!» (Біг, стрибки).
- Як звали стареньку, яка любила щурів? (Шапокляк).
- Як їв бутерброди Кіт Матроскін? (Ковбасою вниз).
- Які ліки і навіщо прописав Лікар Леопольду? (Ліки «Озверин», щоб умів постояти за себе).
- Що говорили два мишеня наприкінці кожної серії коту Леопольду? (Пробач нас, Леопольде).
- Як дражнили рудого хлопчика? (Рудий, рудий, конопатий, убив дідуся лопатою…).
- Які ліки рятували Карлсона від найстрашніших хвороб? (Варіння, торт, плюшка).
2 ведучий:- Закінчіть вірш про мультиплікаційного героя:
- Весів він як балалайка,
А звуть його... (Незнайко)

У сумці у неї – не кицька,
У сумці у неї – Лариска,
Шкідливий любить вона, пристрасть як,
І звуть її … (Шапокляк)

Він не веселий, і не злобний,
Цей чудовий малюк.
З ним господар – хлопчик Робін,
І приятель - ... (П'ятачок)

Для нього прогулянки – свято,
І на мед особливий нюх.
Це плюшевий пустун,
Ведмежа ... (Вінні-Пух)


1 ведучий:- А ось про останнього героя поговоримо докладніше. Перший мультфільм про Вінні-Пуха вийшов на екрани 1969 року. Глядачі відразу і назавжди закохалися в цього незграбного, трішки жадібного, але дуже привабливого ведмежа. І ніхто навіть не здогадувався, як помучилися творці фільму, перш ніж вигадали Пуха.
Першим героя намалював художник Володимир Зуйков: шерсть у ведмедика тоді стирчала на всі боки, і він сильно нагадував розлючений кульбаба, очі були різного розміру, ніс з'їхав на щоку, а вуха взагалі виглядали так, ніби їх хтось довго жував. Над "іміджем" Вінні-Пуха довелося працювати всім: і режисеру, і художникам, і постановникам, і навіть акторові Євгену Леонову, який озвучував ведмежа.
Героя позбавили зайвої кудлатості і упорядкували мордочку. Лише одне вухо вирішили залишити "жувати". Режисер Федір Хітрук вигадав для цього дуже витончене пояснення: у Пуха м'яте вухо, бо він на ньому спить. Зрештою ведмежа стало своїм зовнішнім виглядом сильно нагадувати письменника Бориса Заходера, який переклав книжку Мілна "Вінні-Пух і все-все-все" і був одним із авторів сценарію мультфільму.
З П'ятачком теж довелося повозитися. Усі поросята, яких тривалий час малювали художники Едуард Назаров та Володимир Зуйков, були схожі на вертикальну товсту сардельку. Але якось Зуйков узяв і вималював у однієї з цих ковбасок тоненьку шию - і одразу вийшов Паць.
Пісеньку Вінні – Пуха приготували хлопці з 3 класу, послухаємо їх.
2 ведучий: - Дуже багато пісень звучить у нашому улюбленому мультфільмі "Бременські музиканти". А знаєте, хлопці, що всі ролі у ньому озвучує один актор, якому виповнилося 20 липня 85 років Олег Анофрієв.


Композитор Геннадій Гладков та поет Юрій Ентін вигадали музичну казку.
Актор Василь Ліванов згадував:
- На ходу почали вигадувати, як виглядатимуть герої. Ось, наприклад, один із персонажів – Осел, бродячий артист. І ми представили його з довгою кудлатою гривою і чубчиком - стригтися йому ж ніколи, він весь час у дорозі. Грива його на сонці вигоріла і стала зовсім світлою, жовтою. Щоб голову не припекло, він носить легку кепку з козирком на кшталт велосипедиста. А собака у нас буде із синьою шерстю. Кіт вміє показувати фокуси, Півень – барабанщик… Мультиплікація – дуже захоплююче заняття!
Пісню «Нічого на світі краще нема…» виконують учні 3 класу.
Клоун:- Діти, підкажіть мені, будь ласка, хто сказав ці слова:
- Як добре, що ви такий плоский та зелений! (Стара Шапокляк).
- Гено, тобі дуже важко? Давай я візьму валізи, а ти візьмеш і понесеш мене! (Чебурашка).
- Хто людям допомагає, той марнує час! (Стара Шапокляк).


Правильно, поговоримо про улюблений мультфільм другокласників – «Крокодил Гена та Чебурашка».
Художник – постановник Леонід Шварцман згадував роботу над мультфільмом так:
– Перший образ Чебурашки з'явився так: я намалював циркулем коло, приробив до нього вуха, очі – готове! Потім від ескізу до ескізу збільшувалися вуха та зменшувалися ніжки – це зробило героя кумедніше.
А ось образ Гени народився досить просто. Я уявив собі джентльмена, який носить капелюх і палить люльку.
Послухаємо відому пісню «Блакитний вагон» у виконанні другокласників.
1 ведучий:- Так хочеться лягти на теплий пісочок, заплющити очі і заспівати:
- Я на сонечку лежу...
Режисер мультфільму Інеса Ковалевська на запитання, про що це мультфільм говорила: - Цей фільм просто дарує гарний настрій. А почалося з того, що дитячий казкар Сергій Козлов приніс свої віршовані казки про Африку. Композитор Геннадій Гладков написав до них музику. З озвученням не було сумнівів – Черепаху свій голос подарував Ростислав Плятт, Левенку – Олег Анофрієв. Образ Черепахи швидко утвердили. А ось над Левенем художнику довелося попітніти, перш ніж зупинили вибір на найвеселішому, усміхненому, із «сонячною» гривою...


Пісеньку Левеня та Черепахи заспівають наші найменші гості свята – першокласники.

2 ведучий:– З 2010 року на каналах «Росія» та «Карусель» почали показувати анімаційний мультсеріал «Фіксики», створений за мотивами повісті Едуарда Успенського «Гарантійні чоловічки». За допомогою маленьких чоловічків Дім Дімич, восьмирічний хлопчик, а також всі діти можуть дізнатися про пристрій пилососа, телевізора, комп'ютера та іншої техніки, що знаходиться в будинку.


Як стверджують творці фільму, завдяки появі в серіалі вченого-дослідника та нового місця дії у серіалу з'являються нові можливості. Головне, що тепер можна торкнутися таких тим, про які в звичайній квартирі і за допомогою героя-дитини було не розповісти. Наприклад, запускаються у виробництво серії "Вогнегасник", "Подушка безпеки", "Проводи", "Екотестер". Все це дозволить серіалу «Фіксики» стати більш універсальним та відповісти на більшу кількість «чому?», які батьки чують від дітей.
Клоун:– Вже шість років найпопулярніше ім'я дівчинки серед дітей – Маша, і знаєте чому? Адже мультсеріал «Маша та Ведмідь» зачарував усіх без винятку мешканців нашої країни. І сьогодні, завершуючи наше свято, присвячене 105-річчю російської мультиплікації, ми подивимося одну серію із циклу «Машини казки» за мотивами російських народних казок.